Priprav├şme Va┼íe vozidlo na TK, EK

Prevedieme kompletn├║ pr├şpravu V├í┼ího vozidla na Technick├║ a Emisn├║ kontrolu, informujeme V├ís o stave vozidla a v┼íetky nedostatky odstr├ínime. Technick├║ a Emisn├║ kontrolu za V├ís zariadime. Nemus├şte sa o ni─Ź stara┼ą.Čo je emisná kontrola?
Emisnou kontrolou motorov├ęho vozidla je prehliadka a kontrola stavu motora vozidla a jeho syst├ęmov, komponentov alebo samostatn├Żch technick├Żch jednotiek, ktor├ę ovplyv┼łuj├║ tvorbu zne─Źis┼ąuj├║cich l├ítok vo v├Żfukov├Żch plynoch, a meran├şm zisten├ę dodr┼żiavanie podmienok a emisn├Żch limitov motora ustanoven├Żch vykon├ívac├şm pr├ívnym predpisom. Emisn├í kontrola sa vykon├íva na pracovisku emisnej kontroly pod─ża jednotliv├Żch druhov kontrol v rozsahu kontroln├Żch ├║konov ustanoven├Żch z├íkonom ─Ź. 106/2018 Z.z. o prev├ídzke vozidiel v cestnej prem├ívke, vykon├ívac├şm pr├ívnym predpisom pod─ża ┬ž 136 ods. 3 p├şsm. h) a pod─ża metod├şk vydan├Żch typov├Żm schva─żovac├şm org├ínom.

Čo je technická kontrola?
Technickou kontrolou je prehliadka a pos├║denie technick├ęho stavu vozidla, syst├ęmov, komponentov alebo samostatn├Żch technick├Żch jednotiek. Technickou kontrolou sa tie┼ż preveruje zhodnos┼ą vozidla so schv├ílen├Żm typom, ak na vozidle bola zisten├í nezhoda.Technick├í kontrola v stanici technickej kontroly sa vykon├íva pod─ża jednotliv├Żch druhov kontrol v rozsahu kontroln├Żch ├║konov ustanoven├Żch z├íkonom ─Ź. 106/2018 Z.z. o prev├ídzke vozidiel v cestnej prem├ívke a doplnen├ş niektor├Żch z├íkonov, vykon├ívac├şm pr├ívnym predpisom pod─ża ┬ž 136 ods. 3 p├şsm. g) a pod─ża metod├şk vydan├Żch typov├Żm schva─żovac├şm org├ínom.